Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 13:58 Bu haber 2830 kez okundu
 
Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı.
Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü Törenlerle Kutlandı.
GÜNDEM Haberi
Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü  Kutlandı.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Uzunburun Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törene katıldı.

İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.

Törende bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu: ‘Milletimizin ayrılmaz bir parçası olan, tarihi şan ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluk ve gururunu yaşadığımız bu günde, teşriflerinizle bizleri onurlandırdığınız için şahsım ve personelim adına teşekkür eder saygılar sunarım. Tokat huzurlu ve güvenli bir şehirdir. Tokat İlimizde yaşayan vatandaşlarımızın ırz can ve mal emniyetini temin etmek, İl Emniyet Müdürlüğü personeli olarak en önemli görevimizdir. İlimizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güveni için, Tokat Valimiz Sayın Ozan Balcı önderliğinde, Emniyet Müdürlüğümüz tarafımdan hazırlanan HUZUR GÜVEN TOKAT projemiz ile ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın günlük hayatlarında güven huzurlu ve mutluluk içerisinde yaşamlarını sürdürmeleri için, memleket-millet sevdasıyla gayretle aşkla fedakarca, hiçbir zaman yorulmadan, günün her saatinde meydanlarda, caddelerde, sokaklarda, mahallerinde, ibadet yerlerinde, park ve bahçelerde, yağmur çamur demeden vatandaş odaklı, etkili süratli olarak saygılı bir şekilde emniyet ve asayiş hizmetlerini sunmak amaçlanmıştır’’ dedi.

İl Emniyet Müdürü konuşmasının ardından Vali Dr. Ozan Balcı ve protokol üyelerinin tebriklerini kabul etti.

Törenin akabinde Uzunburun yol kontrol noktasındaki görevli polisleri ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, görevli memurların 10 Nisan Polis Haftasını tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Törene Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Vali Garnizon ve 48.Piyade Alay Komutanı P. Albay Rıfat DÖNEL, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, protokol üyeleri, misafirler ve emniyet mensupları katıldılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Polis, Teşkilatının, 174., Kuruluş, Yıldönümü, , Kutlandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı