Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 17:08 Bu haber 4960 kez okundu
 
Tokatlı Girişimci İş İnsanları Derneği
Tokatlı Girişimci İş İnsanları Derneği 28 Mart 2018 tarihinde resmen kuruldu.
EKONOMİ Haberi
Tokatlı Girişimci İş İnsanları Derneği

Tokatlı Girişimci İş İnsanları Derneği  28 Mart 2018 tarihinde Ender Demirtaş başkanlığında resmen kuruldu.

Tokatlı Girişimci İş İnsanları Derneği yaptığı basın açıklamasında:

Çok Kıymetli Basın Mensupları Ve Çok Değerli Hemşerilerimiz
Tokatlı Girişimci İş İnsanları Derneğiyle ilgili İstanbul Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’ne 2018 Mart ayı içerisinde yapmış olduğumuz dernek kuruluş başvurusu, 28.03.2018 tarihinde tasdik edilmiş, derneğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomisine ve sanayisine katkı sağlayan sivil toplum kuruluşları arasında resmi olarak yerini almıştır.


Derneğimizin kurucular kurulu

Ender DEMİRTAŞ, Hüseyin ALPAT, Nurettin ÖZDEMİR, Sefa KARASU, Ercan AKGÜL, Oktay SARIYEL ve Salim UÇAK’ dan oluşmaktadır.


Derneğimiz, kuruluş süreci sonrasında geçici kurucu başkanı Ender DEMİRTAŞ’IN başkanlığında 01.04.2018 tarihinde toplanarak görev dağılımını oluşturmuştur.
Görev dağılımı aşağıdaki şekilde oy birliğiyle belirlenmiştir:
Kurucu Genel Başkan​​: Ender DEMİRTAŞ
Genel Başkan Yardımcısı​​: Hüseyin ALPAT
Genel Sekreter​​​: Sefa KARASU
Sayman​​​​: Nurettin ÖZDEMİR
Yönetim Kurulu Üyesi​​: Ercan AKGÜL
Yönetim Kurulu Üyesi ​​: Oktay SARIYEL
Yönetim Kurulu Üyesi ​​: Salim UÇAK

TOKGİAD OLARAK KURULUŞUMUZ VE SONRASINDA YAPTIKLARIMIZ;

Daha önce iş insanlarımızla yaptığımız Tokat’a yönelik çalıştay ve analizlerimiz sonucunda elde ettiğimiz çalıştay raporunu kendimize yol haritası olarak belirleyerek , güzide İlimiz Tokat için projeler oluşturmaya başladık.

TOKGİAD Olarak Bazı Projelerimiz;


• İlk olarak Türkiye ölçeğindeki bir spor organizasyonun Tokat ilimizde yapılması ile ilgili projemiz üzerinde çalışmalarımızı başlattık. Bu organizasyon Türkiye kano yarışlarının Tokat’ın Almus ilçesinde bulunan doğa harikası Almus Barajında yapılmasıydı. İş insanlarımızla birlikte bu organizasyonun Tokat İlimize gelmesi için büyük uğraşlarda bulunduk ve organizasyona sponsor olarak, Almus Kaymakamlığımızın, Almus Belediyemizin ve Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğümüzün destekleriyle, 2018 Temmuz ayında yapılacak ve demokrasi şehitlerimizin adının verileceği organizasyonu üstlenmiş bulunmaktayız.


• Ayrıca 5 / 6 / 7 Nisan 2018 tarihlerinde yönetim kurulu üyelerimizle birlikte yapmış olduğumuz Tokat programında ,Tokat Valimiz Sayın Dr. Ömer Toraman, Tokat Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Turhal Belediyesi Başkanımız Sayın Yılmaz Bekler ile görüşmeler sağladık. Amacımız; Tokat’ın ekolojik yapısını şekillendirerek tekrar tarımdan kazanan bir kent halini almasını sağlamaktır.


• Bölgede aromatik bitki üretimiyle ilgili farkındalık yaratmak ve bölge insanımızın buna rağbet göstermesi durumunda, bitkisel yağ üretim tesisi kurmayla ilgili çalışmalar başlatacağımızı ifade ettik. Bu noktada T.C. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı İl Koordinatörü Mehlika DİCLE Hanımefendi ile görüşerek konu ile ilgili bir çalıştay oluşturmamız gerektiği düşüncesini kendileriyle paylaşarak, 26 Nisan ve 27 Nisan 2018 tarihlerinde aromatik bitki üretimiyle ilgili tüm paydaşların katılacağı bir toplantı talebinde bulunduk.


• Ziyaretimiz sırasında Turhal İlçemize Cumhuriyetimizin en büyük kazanımlarından olan Turhal Şeker Fabrikamızı ziyaret ettik. Şeker İş Sendikası Başkanı Nurullah ALPAT ve işçilerimizle bir araya gelerek istişarelerde bulunduk. Ziyaretimiz sırasında Almus İlçesi TÜNFET tarafından düzenlenen gönül çarşısı organizasyonuna katılarak ,eğitime destek sağlamak amacı ile 100 adet kitap bağışında bulunduk.


• Tokat ilimizde 15 Nisan Pazar günü düzenlenecek olan 2018 Türkiye Şampiyonası ‘ALTIN MAKASLAR YARIŞIYOR’ programı ile ilgili Menderes BAYIR (Program Yöneticisi) ile görüşerek istişarelerde bulunduk. Gelen katılımcıların Tokat’ın tarihini ve kültürel güzelliklerini görmeleri ve Tokat’ın lezzetlerini tatmaları için TOKGİAD olarak destek sağladık ve bu tip etkinliklerle memleketimizin tanıtımı konusunda desteklerimiz her zaman devam edecektir.


• Turhal İlçemizde de Turhal Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz Bekler İle 7 Nisan’da görüşerek, kentsel dönüşüm projemiz ile ilgili bilgiler aldık. Konu ile ilgili uzman akademisyenlerimizle birlikte her zaman Tokat’ın Turhal’ın ve tüm ilçelerimizin gelişmesiyle ilgili destek olacağımızı aktardık. En kısa süre içerisinde akademisyenlerimizle bölgede incelemeler de bulunacağımızı kendileriyle paylaştık.

Tokatlı Girişimci İş İnsanları Derneği olarak amacımız, başta memleketimiz ve hemşerilerimize destek olmak, sonrasında milletimiz ve devletimize katma değer oluşturmaktır.

TOKGİAD ailesi olarak hepinize saygılarımızı sunarız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tokatlı, Girişimci, İş, İnsanları, Derneği, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı