Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 15:33 Bu haber 2093 kez okundu
 
Huzur Güven Tokat İle Güvendesiniz
“Önceliğimiz Kadınlarımız Ve Çocuklarımız”
ASAYİŞ Haberi
Huzur Güven Tokat İle Güvendesiniz

Vali Dr. Ozan Balcı, Huzur Güven Tokat Projesi kapsamında Gazi Osman Paşa Polis Merkezi Amirliği’nde hayata geçirilen “Güven Odası” açılışına katıldı.

Valiliğimiz öncülüğünde başlatılan Huzur Güven Tokat Projesi kapsamında hayata geçirilen GÜVENDESİN (Polis Merkez Amirliklerinde Güven Odalarının Oluşturulması) Projesi ile şiddete uğramış kadın ve çocukların pozitif ayrımcılık uygulamaları doğrultusunda Polis Merkezine gelen diğer şahıslardan ayrı tutulacağı, işlemlerinin aile içi ve kadına karşı şiddet konularında gerekli eğitimi almış kadın polis memurlar tarafından kısa süre içerisinde gerçekleştirileceği, devletin şefkat ve gücünün htirileceği, ikinci bir mağduriyet yaşamayacağı, Polis Merkezlerinde bulunduğu süre içerisinde kendilerini güven içerisinde bulacakları alanların (güven odaları) oluşturulması amaçlanmıştır.

İlimizde bu amaçlar doğrultusunda Gazi Osman Paşa Polis Merkez Amirliğinde oluşturulan Güven Odası’nın açılışında Vali Dr. Ozan Balcı, sağlıklı toplum yapısını oluşturmak için aile içi kadına karşı şiddet olayları ile ilgili ciddi bir mücadele verildiğini belirtti.

“Önceliğimiz Kadınlarımız Ve Çocuklarımız”

Polis Merkezlerinde Güven Odası yapılmasının Devletin vatandaş ve kadınlara verdiği kıymeti gösterdiğinin altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Hangi kurumda olursa olsun vatandaş önceliğimiz. Bunların içerisinde kadınlarımız ve çocuklarımız daha öncelikli. Onların güvenliklerinin sağlanması, psikolojik durumlarının gözetilmesi birincil amacımız. Bu konuda emniyet müdürümüz ekibiyle beraber böyle güzel bir oda dizayn etmişler. Zaman zaman karakolda işleri olan vatandaşlarımız oluyor. Vatandaşlarımızın çocukları oluyor. Kadınlarımız ve çocuklarımızın kendilerini daha rahat hmeleri için böyle bir oda düşünülmüş. Karakollarımız içerisinde güzel ve ince düşünülmüş, tasarlanılmış bir oda. Bu bizim kadınlarımıza çocuklarımıza verdiğimiz kıymetin bir göstergesidir. Özellikle küçük çocuklarımızın psikolojilerinin korunması çok önemli bir meseledir. Bu sebeple önceliğimiz kadınlarımız ve çocuklarımız olacaktır. Onların sadece güvenlikleri değil psikolojik durumları da bizler için oldukça dikkate alınması gereken konulardır.” dedi.

Konuşmanın ardından Güven Odası basına tanıtıldı.

Açılışa İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu da katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Huzur, Güven, Tokat, İle, Güvendesiniz,
Yorumlar
Haber Yazılımı