Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 15:33 Bu haber 3308 kez okundu
 
Demokrasi Şehitleri Anısına 300 Fidan Toprakla Buluşturuldu
Demokrasi Şehitleri Anısına 300 Fidan Toprakla Buluşturuldu
TOKAT Haberi
Demokrasi Şehitleri Anısına 300 Fidan Toprakla Buluşturuldu

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları kapsamında Fidan dikim etkinliğine katıldı.

15 Temmuz 2016 tarihinde cereyan eden hain darbe girişiminin, kahraman milletimizin cesareti, onurlu direnişi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliği sayesinde bertaraf edilişinin, üçüncü senesinde Tokat’ta çeşitli Anma Etkinlikleri düzenleniyor.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamda ilk olarak 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanında fidan dikimi gerçekleştirildi.

Fidan dikimi etkinliğine Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Rıfat Dönel, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Garnizon Komutanı İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet Arıkan, il protokolü ve kurum müdürleri katıldı.

15 Temmuz şehitlerimiz anısına 300 fidanın toprakla buluşturulduğu etkinlikte Vali Dr. Ozan Balcı, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Şehitlerimiz ve Gazilerimizin Aziz Hatıralarını Yaşatacağız”

15 Temmuz hain darbe girişimi neticesinde şehit olanların anısını yaşatmak için fidan dikim etkinliğinde bir araya geldiklerini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “2016 yılında 15 Temmuzda Fetö hain darbesine karşı başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimiz ve milletimiz çiftçisinden, köylüsüne birlik beraberlik içinde olmuştur. Milletimiz ve insanlarımız Milletimizin yükselmesine, milli iradeye karşı darbe yapmak isteyen Fetöcü hainleri canları pahasına durdurdu. 15 Temmuz günü devletim ve milletim diyen insanlarımızı rahmetle anmak, canını siper edip devleti ve milleti uğruna şehit ve gazi olan insanlarımıza minnettarlığımızı dile getirmek için bir araya geldik. Onların aziz hatıralarını yaşatmak, devletimiz ve milletimiz için canlarını ortaya koyan aziz şehit ve gazilerimizi anmak için fidanlarımızı dikeceğiz. Bu ağacımıza da 15 Temmuz kahramanı şehidimiz Ömer Halisdemir hatırası için dikeceğiz. Devlet ve milletimizin birliği için her alanda mücadele eden başta şehitlerimiz olmak üzere herkesi şükranla anıyorum.” dedi.

15 Temmuz Demokrasi şehidimiz Ömer Halisdemir’in anısına fidan diken Vali Dr. Ozan Balcı, milli birlik ve beraberliğin ilelebet sürmesi temennisinde bulundu.

Hatıra ormanında bulunan işçilerle bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, işçilere çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Demokrasi, Şehitleri, Anısına, 300, Fidan, Toprakla, Buluşturuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı