Haber Detayı
20 Şubat 2018 - Salı 13:12 Bu haber 4092 kez okundu
 
Afrin Gazisi Memleketi Artova'da Coşku ile Karşılandı
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan Kamil Öztürk, memleketi Tokat'ın Artova ilçesinde coşku ile karşılandı.
ARTOVA Haberi
Afrin Gazisi Memleketi Artova'da Coşku ile Karşılandı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan sözleşmeli er Kamil Öztürk, tedavisinin ardından memleketi Tokat'ın Artova ilçesine geldi. Öztürk, "Doktorumla konuştum, en yakın zamanda geri dönmek istiyorum" dedi.

Suriye'nin Afrin kentinde devam eden Zeytin Dalı Harekatı'nda havan mermisinin yakına düşerek patlaması sonucu yüzünden, başından ve sağ elinden yaralanarak gazi olan sözleşmeli er Kamil Öztürk (22), Kilis Devlet Hastanesindeki tedavisinin ardından memleketi Tokat'ın Artova ilçesine geldi. Satılmış ve Canan Öztürk çiftinin 7 çocuğundan en küçüğü olan Kamil Öztürk, ilçe terminalinde dualarla karşılandı. Daha sonra baba ocağı Ahmet Danişment köyüne geçen Öztürk, yaşadığı gururu köylülerle paylaştı. Afrin bölgesinde yaşanan olayı anlatan Öztürk, akşam saatlerinde kaldıkları binanın penceresindeki kum dolu çuvallara roket mermisinin isabet ederek dışarıda patlaması sonucu yaralandığını söyledi.

"Afrin'i alacağız"

Kilis Devlet Hastanesi'nde tedavi için götürüldüğünde halkın kendisine geçmiş olsun ziyaretinde bulunmasıyla gurur duyduğunu ifade eden Öztürk, "Bu vatan şereflenmiş şehitleri ile gazileri ile de şerefleniyor. Allah'ın izini ile başka gazimiz olmaz. Olsa da Türkün kanı bir yere döküldüğü zaman oradan çıkış yoktur. Allah'ın izni ile Afrin'i de Menbiç'de alacağız. Raporumu uzatmak istemiyorum, doktorumla konuştum inşallah en yakın zamanda geri dönmek istiyorum. Çünkü o duygu orayı hmek başka bir duygu" dedi.


Silah arkadaşlarının oldukça cesur ve morallerinin yerinde olduğunu belirten Öztürk, "Sen yaralandığında korkmadan yanına gelip seni koruyor. Sonuçta bir ateş var ama bunu hiçbir milletin yapacağını zannetmiyorum. Onun için çok mutluyuz, gururluyuz. Allah'ın izni ile Afrin'i de alacağız" diye konuştu.

Baba Satılmış Öztürk ise oğlu ile gurur duyduğunu bir oğlunu daha Afrin'e göndermeye hazır olduğunu söyledi. Oğlunun gazi olmasıyla gurur duyduğunu ifade eden Öztürk, "Çok gururlandım, Allah herkese nasip etsin. Kardeşinin vurulduğu yere abisi de giderek inşallah on da gazilik şehitlik nasip olur" şeklinde konuştu.

Anne Canan Öztürk ise oğlu ile gurur duyduğunu belirterek anlından öptü. Gazinin ağabeyi Nihat Öztürk, kardeşi gibi Afrin'e gitmeye hazır olduğu mesajını verdi. 

 

 Artova Belediye Başkanı Lütvü Yalçın yaptığı konuşmada :

Gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebeԁi kahramanları, ԁestansı tarihimizin уaşaуan abiԁeleri, milletimizin bağımsız olma şuurunu ԁiri tutan efsaneleri ve Türk vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının, Türk feԁakârlığının ölümsüz ԁestanlarıԁır.

Afrin Zeytindalı Harekatında yaralananarak Gazi Olan Ahmetdanişmentli hemşerimiz Sayın Kamil ÖZTÜRK 'ü ilçemizde karşılayarak tüm Artova olarak bağrımıza bastık. Artova Tek Yürek Olup bayrağına, İstiklaline sahip çıkan Gazi Kamil ÖZTÜRK'ün yanında dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afrin, Gazisi, Memleketi, Artova'da, Coşku, ile, Karşılandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı