Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 12:12 Bu haber 2395 kez okundu
 
15 Temmuz Devlet Ve Millet İçin Kenetlenmektir
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Cumhuriyet Meydanı’ndaTokat Valiliği tarafından düzenlenen ‘Tek Yürek’ etkinliklerinde milli birlik ve beraberlik coşkusu yaşandı.
TOKAT Haberi
15 Temmuz Devlet Ve Millet İçin Kenetlenmektir

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda Tokat Valiliği tarafından düzenlenen ‘Tek Yürek’ etkinliklerinde milli birlik ve beraberlik coşkusu yaşanırken, Vali Dr. Ozan Balcı, "15 Temmuz devletimiz ve milletimizin varlığı, geleceği tehlikeye girdiği zaman insanlarımızın doğulusuyla, batılısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle aynen İstiklal Savaşı'nda, Çanakkale Savaşı'nda olduğu gibi bir ve beraber olması demek, devlet ve millet için kenetlenmesi demektir." dedi.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı, 48. Piyade ve Garnizon Komutanı Rıfat Dönel, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, il Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, protokol mensupları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, 15 Temmuz 2016 günü hain darbe girişiminde yaşananlar sinevizyonla sunuldu. Şiirler ve marşlar okunarak o gece yaşanan kahramanlık öyküleri programa katılanlara anlatılırken, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk Havalimanındaki halka hitabı programda canlı olarak izlendi.

Programda Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Bugün Demokrasi ve Milli Birlik Günü” için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bundan 3 yıl önce 15 Temmuz 2016 yılında devletimizin ve milletimizin varlığına, birliğine, istiklalimizin ve istikbalimize, geleceğimize kast etmek isteyen hain FETÖ terör örgütünün darbe girişimine karşı büyük Türk milletinin şanlı direnişini, cesaretini fedakarlığını ve o gün yaşananları hatırlamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Ben öncelikle o darbeyi başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisinin direnişi Türk Silahlı Kuvvetlerin içindeki vatansever askerlerin kahramanca mücadelesi ve hepsinden önemlisi büyük Türk milletinin fedakarlığı, cesareti ve şehit, gazi olma pahasına bertaraf ettik. Öncelikle 15 Temmuz gecesi devletimiz ve milletimizin varlığına yapılan kastı bertaraf etmek için canlarını veren 251 şehidimizi minnet ve şükranla anıyorum. Allah rahmet eylesin, ruhları şad olsun. 2196 gazimiz var. Onlarda fedakarca mücadele edip, uzuvlarını kaybettiler. Hepsini minnetle anmak istiyorum Bazen düşünüyorum da ancak bunu Türk milleti yapabilir.“ dedi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, Temmuz, Devlet, Ve, Millet, İçin, Kenetlenmektir,
Yorumlar
Haber Yazılımı